Nawet jeśli starasz się uniknąć kłopotów na drodze, możliwe jest, że pewnego dnia będziesz musiał polegać na pomocy drogowej 24h, holowaniu auta, lawety czy mechanika w Warszawie. Istnieje wiele niezawodnych usług, ale niestety są też firmy holownicze i warsztaty naprawcze, które wykorzystują kierowców w trudnych sytuacjach. Oto kilka wskazówek i rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pomocy drogowej lub warsztatu w Warszawie.

Zanim zostaniesz odholowany sprawdź kilka rzeczy

Jeśli chodzi o pomoc drogową, holowanie auta lub naprawę samochodu w Warszawie, zaufanie jest najważniejsze. Zanim przekażesz klucze, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Czy pomoc drogowa jest objęta moją polisą ubezpieczeniową?

Jeśli Twoje ubezpieczenie obejmuje usługę holowania, skorzystaj z niej. Upewnij się jednak, że znasz ograniczenia i wyłączenia swojej polisy. Możesz natychmiast uzyskać dostęp do szczegółów swojej polisy, korzystając z aplikacji mobilnej lub dzwoniąc pod infolinię swojego ubezpieczyciela, aby uzyskać więcej informacji.

Ile będzie kosztować Twoje holowanie?

Nie pozwól kierowcy lawety zabrać Twój pojazd, dopóki nie uzyskasz informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji. Poproś o wycenę i uważaj na kierowców lawet i pomoc drogową, która nie chce udzielić prostej odpowiedzi.

pomoc drogowa warszawa- laweta

Jakie masz opcje holowania? Pomoc drogowa Warszawa mobilny warsztat samochodowy

Możesz odholować swój pojazd do wybranego warsztatu lub renomowanego warsztatu naprawczego wybranego przez Twojego ubezpieczyciela. Jeśli zabierasz swój pojazd do innego warsztatu naprawczego, zrób rozeznanie, aby upewnić się, że skorzystasz z usług dobrego warsztatu lub pomocy drogowej w Warszawie. Recenzje i rekomendacje od znajomych lub członków rodziny mogą pomóc w znalezieniu rzetelnego warsztatu i pomocy drogowej.

Masz kontrolę nad sytuacją – pytaj pomoc drogową o różne rzeczy jeśli chodzi o holowanie auta

Jeśli chodzi o holowanie, masz wszystko pod kontrolą. Jako klient usługi holowniczej – pomocy drogowej w Warszawie masz prawa, które mają Cię chronić. Możesz:

 • wybrać kto będzie holował Twój samochód,
 • zadecydować, gdzie będzie holowany Twój pojazd – aby ułatwić Ci znalezienie najbliższego warsztatu, skorzystaj z aplikacji Google Maps,
 • poproś o fakturę ze szczegółową ceną,
 • możesz otrzymać kopię formularza zezwolenia na holowanie,
 • poproś o ważne prawo jazdy holowniczej i dowód tożsamości firmy,
 • możesz też odmówić holowania z jakiegokolwiek powodu.

Masz prawo dokonywać własnych wyborów. Pamiętaj, aby przejrzeć wszystkie dokumenty przed ich podpisaniem. Możesz poprosić o informacje i odmówić świadczenia usługi, jeśli czujesz się z czymkolwiek niekomfortowo.

Zadawaj pytania, zanim zgodzisz się na holowanie auta i pomoc drogową

Najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedzi jest zadanie pytania. Jeśli nie masz pewności co do holowania lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o pomocy drogowej w Warszawie, nie wahaj się zadawać pytań. Oto kilka punktów do rozważenia:

 • Gdzie będzie zabrane Twoje auto?
 • Jak długi firma świadczy usługi pomocy drogowej w Warszawie?
 • Czy możesz zobaczyć ważne prawo jazdy i dowód tożsamości firmy?

Jeśli masz do czynienia z renomowaną firmą, chętnie udzielą Ci tych informacji. Jeśli firma zachowuje się podejrzanie lub odmawia odpowiedzi na Twoje pytania, może to być sygnał ostrzegawczy. Wtedy odmów korzystania z ich usług.

Nie daj się zwieść, wynajmując usługę holowania i korzystając z pomocy drogowej w Warszawie

Większość firm nie będzie próbowała Cię oszukać, ale na wszelki wypadek dobrze jest być przygotowanym. Oto, na co należy uważać:

 • korzystanie z pomysłowych taktyk, aby zwiększyć rachunek poza polisę, dodając do rachunku i zmuszając do płacenia z własnej kieszeni za dodatkowe rzeczy,
 • nałożenie nadmiernych dziennych opłat przez firmę holującą, warsztat naprawczy – wszystko po to, aby czerpać zysk z Twojej szkody,
 • naliczenie za odbiór pojazdu więcej niż uzgodniona cena.

Aby uniknąć tych scenariuszy, możesz poprosić o szczegółową fakturę, która wyraźnie pokazuje opłaty, które są naliczane. Pamiętaj o tym, aby uzgadniać wszystkie opłaty pisemnie, najlepiej przez sms lub e-mail.